מה אנחנו יודעים לעשות?

אייקון תכנון אדריכלי

תכנון אדריכלי

תהליך התכנון הוא תהליך מורכב אשר משלב מספר עולמות במקביל. התכנון נוגע ברבדים הבינאישיים, רגשיים, יצירתיים, טכנים מקצועיים וכספיים תקציביים.

על האדריכל לדעת איך לתמרן בין כל העולמות ולהוציא אל הפועל את הצרכים (גם אלה שאינו מודע אליהם) והפנטזיות של האדם העומד מולו תוך התחשבות  בכל הרבדים ולענות עליהם בצורה המדויקת ביותר ולתת את הביטוי באופן פיזי וצורני.

זהו תהליך שמתחיל במשהו בוסרי, קונספטואלי, אמורפי ועל זה נבנים תכנים ושכבות של אוירה, תאורה, חללים, פרופורציות, תנועה, חומרים ועוד, עד לכדי בריאה.

תוך כדי התהליך על האדריכל לתאם את המערכות השונות מול יועצים מתחומים משלימים וכל זאת תוך התחשבות בתקציב.

האדריכל מנצח על כל התזמורת עד לכדי יצירה הרמונית

אייקון רישוי

רישוי

כאשר מדובר בתחום הבנייה, כל התערבות במבנה קיים או בנייה חדשה, חייבת בהיתר בנייה תוך התנהלות מול הועדה המקומית.  היתר בנייה (גרמושקה) היא סדרת תוכניות אשר ממחישה את המבנה המבוקש תוך עמידה במסגרת זכויות הבנייה ודרישות הועדה. אנו יודעים לטפל בהליכי הרישוי השונים מול הרשויות המקומיות כגון – היתר בנייה, חריגות בנייה, שימוש חורג, רישיון עסק וכד'.

תפקידו של האדריכל הוא לנהל את תהליך הרישוי תוך תיאום מול היועצים השונים (אינסטלציה, תנועה, קרקע, מהנדס שלד) והרשויות השונות (הג"א, כיבוי אש, רשות העתיקות, חברת חשמל וכו') במטרה לקבל אישור בנייה חתום מהרשות המקומית- שמשמעותו התחלת בנייה.

לאחר קבלת ההיתר ותחילת הבנייה מתחיל שלב הפיקוח העליון. המשמעות היא שהאדריכל מלווה את העבודה בשטח ומוודא שהבנייה נעשית בהתאם להנחיות והתוכניות. בסופו של התהליך האדריכל מאשר את איכלוס ובכך מלווה את התהליך מראשיתו ועד סופו.

אייקון עיצוב פנים

עיצוב פנים

זהו מקצוע בפני עצמו שעוסק בתכנון החללים הפנימיים לפרטי פרטים. על מעצב הפנים להיות בעל ידע טכני והיכרות עם המוצרים החדשניים והמגוונים הקיימים היום בשוק.

עיצוב הפנים מתייחס לצורכי האדם בחללים הבנויים, הן במבני ציבור והן בבתים הפרטיים ונותן מענה לצרכיו הפיסים והנפשיים, לדוגמה, מיקום וגודל החדרים השונים בבית, תאורה ההולמת צרכים שונים, ויורד עד לפרטי תכנון ברזולוציות מאוד עמוקות, עבודות נגרות, ריהוט מיוחד, תכנון נכון של תאורה, חשמל, עיצוב חדרי הרחצה וקירות הבית. עיצוב הפנים הוא זה שיעביר את אופי הבית, האוירה והתחושה הסופית. כאן החשיבות הגבוהה היא לתוצר הסופי. המטרה היא לתפור את החליפה לאדם באופן המדויק ביותר.

אייקון עיצוב משרדים

עיצוב משרדים

עיצוב חללי עבודה זהו תחום שהולך ותופס תאוצה בשנים האחרונות. מקום העבודה הפך להרבה יותר ממקום התכנסות, אלה ממש מרחב בו אנו מבלים את רוב שעות היום. כיום בעלי עסקים מבינים ומודעים לחשיבותו של תכנון נכון של משרד, כך שיהיה תואם את צרכי העובדים והעבודה.

תכנון משרדים הוא בעל מורכבות גבוהה ודורש ידע וניסיון על מנת ליצור סביבה פורה שמתחשבת בצרכים: בתאורה נכונה, אקוסטיקה, ריהוט תואם ועוד. על המעצב לתת מענה לחללי עבודה הן פרטיים והן משותפים, עמדות עבודה נכונה, אזורי פנאי, אזורי שירות וכו'.

אנחנו אוהבים לעצב משרדים משום שזה מאפשר לנו להביא את היצירתיות שלנו לידי ביטוי ולהמיר את התפישה והאידאולוגיה של החברה לכדי מציאות. לבעלי העסקים זה מאפשר לבטא את האופי וההווי המשרדי ובכך להבליט את עצמם ואף לזמן אליהם עובדים צעירים ואיכותיים יותר.